Nowe smaki w tradycyjnych deserach

Nowe smaki w tradycyjnych deserach

Babka cytrynowa swoją nazwę zawdzięcza temu aromatycznemu owocowi, ale dostępne w sklepach aromaty spożywcze pozwalają na uzyskanie dużo bardziej niespodziewanych smakowych połączeń. Choć powszechnie używa się ich przede wszystkim do wypieków, to równie dobrze można dodać je także do innych deserów.

Jakie niespodzianki kryją się w aromatach spożywczych?

Aromat do ciasta cytrynowy, pomarańczowy, waniliowy, rumowy – ta klasyka jest wszystkim dobrze znana, ale te produkty mogą uwodzić jeszcze zupełnie innymi aromatami. Jest to na przykład czekolada, toffi, śmietanka, róża, malina, truskawka, pistacje, kawa, tiramisu i wiele innych. Wystarczy dokładnie przejrzeć ofertę sklepów z tego rodzaju produktami, np. sklep online Polmarkus. Dzięki zapachom do ciast można pozwolić sobie na wyjątkowy deser z akcentem ulubionych owoców czy ziół.

Skąd wzięły się aromaty do ciast?

aromat do ciasta

Pojawiły się zapewne tylko i wyłącznie z ludzkiej potrzeby eksperymentowania w kuchni i chęci podkręcenia smaku wypieków i innych deserów. Z powodzeniem można stosować je do ciast ucieranych, drożdżowych, delikatnych jak puch babek piaskowych, serników, makowców, a także lodów, kremów, koktajli i wielu innych słodkości. Pozyskiwane są przede wszystkim z roślin i zwierząt, a także w sposób syntetyczny.

Ile potrzeba aromatu do ciasta?

Wśród aromatów do ciast znajdziemy takie, które maja postać płynu lub proszku – dzięki temu łatwo łączą się z płynna masą, a której powstanie deser. Wystarczy dosłownie odrobina – szczypta lub mała kropla, aby aromat ciasta zmienić się o 360 stopni.