Podkłady pod tort – jak wybrać najlepszy?

Podkłady pod tort – jak wybrać najlepszy?

Urodziny, Święta, a nawet imieniny, są to okazje na zrobienie tortu. Każdy, kto ma w sobie choć odrobinę chęci do gotowania, na pewno wykorzysta ten moment, żeby zaskoczyć wszystkich gości. Jednak samo zrobienie tortu to nie wszystko i bardzo często cała otoczka od przygotowania tortu, po wystawienie go ma znaczenie. Jeśli ktoś zrobi pokaz przy wnoszeniu tortu i zrobi to na ładnym podkładzie, to opinia o torcie na pewno będzie pozytywna. 

Wystawny tort


Podkłady pod tort są ważnym elementem wystawy ciasta. Mają one na celu ekspozycję przygotowanego dania. Na rynku można znaleźć grube, cienkie, okrągłe i kwadratowe podkłady, a co za tym idzie wybór jest bardzo szeroki. To że podkłady pod tort są bardzo grube pozwala na pokazanie ciast, które są bardzo ciężkie i normalne ich wystawienie graniczyłoby z cudem.

Tort, który jest bardzo często główną atrakcją wieczoru powinien pięknie wyglądać. Nic więc dziwnego, że podkłady pod tort są robione w różnych stylach. Na rynku można spotkać takie podkłady, jak:
– klasyczne,
– nowoczesne,
– srebrne,
– złote,
– brązowe.
Podkłady mają to do siebie, że mogą zaskoczyć nawet wybrednego gościa. Na podkładzie można również umieścić jakiś napis lub obrazek. Po zjedzeniu każdego kawałka po kolei obraz będzie się coraz bardziej pokazywał co doda dodatkowego smaczku całemu wydarzeniu. Pomysłów na podkłady jest sporo i to co można z nimi zrobić jest ograniczane tylko przez wyobraźnię.