Dylematy cukiernika- w co najlepiej zapakować ciasto?

Dylematy cukiernika- w co najlepiej zapakować ciasto?

Podczas prowadzenia cukierni nie można zapomnieć o tym, że smaczne ciasta to nie wszystko. Oczywiście bardzo ważne jest by wypieki były świeże oraz dobrze nie tylko smakowały, ale i wyglądały. Tylko, że nawet najpiękniej udekorowane ciasto lub tort straci swój urok podczas transportu, jeżeli nie będzie odpowiednio zapakowane.

Jak wybrać najlepsze opakowania cukiernicze?

Od jakości opakowań cukierniczych zależy nie tyko to, czy ciasto dotrze do domu klienta w nienaruszonym stanie. Właściwy dobór pudełka na ciasto sprawi również, że produkt nie straci właściwej konsystencji, ani nie wyschnie. Dlatego bardzo ważne jest, aby opakowanie było dostosowane do rodzaju ciasta, inne posłuży do zapakowania tortu, inne do ciastek z kremem, a inne do klasycznego sernika. 

Przy wyborze pudełek na ciasto warto też zwrócić uwagę na inne szczegóły, takie jak:
– rodzaj materiału, z jakiego zostały wykonane pudełka (najczęściej tektura lita, falista lub plastik);
– gramatura (czyli grubość papieru)- od niej będzie zależała sztywność opakowania;
– sposób przechowywania- najlepiej jeżeli opakowania składane są dopiero w cukierni, tuż przed zapakowaniem produktu;
– funkcjonalność.

Papier, plastik czy inna alternatywa?

Podobnie jak w innych dziedzinach handlu i usług, także klienci cukierni coraz częściej zwracają uwagę na ekologię. Idąc z duchem czasu warto wybrać ekologiczne wersje pudełek na ciasto, wykonanych z papieru, najlepiej powtórnie przetworzonego, ewentualnie innych materiałów biodegradowalnych. Dbając o naszą planetę warto też unikać opakowań foliowych i z plastiku.