Jak udekorować tort dla dziecka?

Jak udekorować tort dla dziecka?

Na każde urodziny dziecka zawsze należy przygotować tort. Trudno jest sobie przecież wyobrazić urodziny bez tortu. Jest zawsze chcemy, aby tort był wyjątkowy, wręcz niezwykły. Jest to oczywiście możliwe. Wystarczy go odpowiednio udekorować.

Posypki


Jednym z tradycyjnych sposobów na udekorowanie tortu są posypki. Co ważne wybór rodzajów posypek jest bardzo szeroki. Może być to posypka z cukrowa, waflowa, czekoladowa lub bakaliowa. Rynek cukierniczy daje nam jednak nowe rozwiązania. Zastosować można bowiem jadalny brokat, który można użyć jako posypki na tort. Dostępny jest w wielu kolorach i smakach. Użycie jadalnego brokatu z pewnością sprawi, że tort wyglądać będzie wyjątkowo.

Boki tortu


Warto jest się także zastanowić w jaki sposób udekorować boki tortu. Możliwości jest przynajmniej kilka. A każda z nich sprawia, że trudno jest odwrócić zwrot od tortu. Użyć można choćby rurek waflowych. Świetnie nadadzą się także wafle oraz biszkopty. Jeśli natomiast zależy nam przede wszystkim na tym, aby bok tortu był kolorowy to idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie lizaków lub żelek. Tak kolorowy żel z pewnością spodoba się dzieciom. Boki można także posypać wcześniej już wspomnianym jadalnym brokatem.

Gotowe dekoracje


Tort można udekorować także gotowymi dekoracjami, które zakupić można w większości sklepów cukierniczych. Przykładem mogą być tu choćby różnego rodzaju figurki. Mogą być to np. figurki ulubionych postaci z bajek.