Jak udekorować tort weselny?

Jak udekorować tort weselny?

Dekoracja weselnego tortu to nie lada wyzwanie. Musi być ona elegancka oraz wpisywać się w klimat konkretnego wesela. Jaką wybrać, aby zachwycić wszystkich gości? Oto kilka sprawdzonych sposobów.

Rustykalna
Ozdoby na tort w tym stylu to przede wszystkim drewniane toppery. Świetnie sprawdzą się także zielone listki z delikatnym kwiatowym akcentem, które będą oplatały poszczególne piętra tortu.

Klasyczna
To bezpieczna opcja, która zawsze się sprawdza. Warto zdecydować się na delikatne kwiatowe motywy oraz klasyczne figurki przedstawiające Parę Młodą. Można także wybrać dekoracyjny topper z imionami. Takie rozwiązanie bardzo dobrze wpisuje się w klimat większości tradycyjnych wesel.

Zabawna
W tym przypadku najlepsze będą ozdoby na tort w postaci figurek. Można zdecydować się na produkt prezentujący próbę ucieczki Pana Młodego lub Pannę Młodą łapiącą swojego wybranka na wędkę. Wybór jest duży, więc nie będzie problemów ze znalezieniem czegoś odpowiedniego.

Związana z hobby
Jeśli wesele ma jeden konkretny motyw przewodni powiązany z hobby Państwa Młodych, to warto go także przedstawić za pomocą ozdób na tort. W przypadku pasji do podróżowania pasowały będą np. walizki, rower itp.

Szeroki wybór produktów sprawia, że nie będzie większego problemu z wybraniem odpowiednich ozdób. Musimy jednak pamiętać, aby nie przesadzić z ich ilością. Liczy się przede wszystkim dobre wyczucie i umiar.