4 rodzaje form silikonowych do pieczenia

4 rodzaje form silikonowych do pieczenia

Formy silikonowe, używane do pieczenia to wynalazek na miarę XXI wieku. Nic dziwnego, ponieważ są one nie tylko alternatywą do zwykłych form, ale także pozwalają uzyskać efekt 3D różnego rodzaju ciast. Są one zatem doskonałym sposobem na stworzenie kreatywnych wypieków na każdą okazję.

Formy do muffinek

Formy silikonowe do muffinek to jedne z najbardziej popularnych. Oprócz tego, że można je używać nieskończenie wiele razy do pieczenia, to również często pełnią funkcję ozdobną. Są kolorowe i wytrzymałe.

Formy do makaroników

Makaroniki zna każdy. Maleńkie, kolorowe i kruche ciasteczka, które – wbrew pozorom – niełatwo upiec. Pomóc w tym mogą właśnie foremki silikonowe, do których wystarczy wlać ciasto, aby odpowiednio je uformować. Najczęściej jedna forma posiada kilkanaście otworów, w związku z czym łatwo je upiec.

Formy do ciast

Najbardziej znane i lubiane. Formy silikonowe do ciast są zarówno prostokątne, jak i kwadratowe. Co więcej – wśród nich można znaleźć także formy 3D, na przykład w kształcie misia, kwiatka oraz samochodu. Doskonale sprawdzają się w przypadku ciast, które są przeznaczone dla dzieci. Ich rodzajów jest wręcz nieskończenie wiele.

Formy do czekoladek

Czekoladki nie są proste w stworzeniu, jednak oczywiście i w tym pomogą bez problemu foremki silikonowe. Te przybierają różnorodne kształty, na przykład wielkanocne, bożonarodzeniowe czy zwykłych, tradycyjnych prostokącików.